Směnujeme pro Vás kryptoměny

Jak to funguje

Jak to funguje 1
Přepočtěte si částku, kterou chcete převést
Jak to funguje 1
Zadejte číslo účtu nebo peněženky na kterou chcete poslat prostředky
Jak to funguje 1
Budeme potřebovat email a pár dalších osobních údajů z legálních důvodů
Jak to funguje 1
Vyčkejte, než platba dorazí a užijte si svou investici

Aktuální kurz

O Nás

Rádi bychom zpřístupnili kryptoměny všem a proto jsme rozhodli přijít se směnárnou, která zákazníkům přinese více možností a větší výběr kryptoměn. Vnímáme kryptografické peníze, digitální měny a elektronické peníze jako novou síť, jejíž hodnota stoupá s počtem jejích uživatelů. Naším cílem je zvětšovat možnost adopce a užívání kryptoměn (Bitcoinu i altcoinů).

Snažíme se přinést na český trh možnost jednoduše nakoupit, či prodat kryptoměny bez větších obtíží. Chceme, aby uživatelé měli stále lepší a jednodušší používání digitálních měn. Směnárna GoCoin.cz je postavena na Vašem zájmu, proto se nestyďte nám je sdělit či upozornit na jakoukoliv nespokojenost nebo nedostatek, chceme dostat šanci jej napravit.

Kontaktujte nás

FAQ

Zde jsou nejčastější otázky našich zákazníků. Pokud nemůžete najít odpověď můžete zkusit naší znalostní bázi Znalostní báze

Prvním krokem k používání kryptoměn je založení peněženky. Princip peněženky je založen na páru dvou klíčů – veřejném a soukromém (privátním). Privátní klíč opravňuje uživatele k transakcím – privátní klíč musí zůstat tajný, jinak může s Vaší kryptoměnou nakládat kdokoliv, kdo privátní klíč zná. Ztráta privátního klíče vede k nezvratné ztrátě kryptoměny.

Veřejný klíč je naopak veřejně známou adresou na kterou Vám může další uživatel v dané síti (měně) poslat peníze, podobně jako číslo účtu v bance.

EOS umožňuje tvorbu jména účtu a uživatelské role – při transakcích s měnou EOS se jako cíl používá jméno účtu.

Každá transakce na blockchainu má své „číslo“ transakce – takzvané transaction ID, jinak nazvané také Txid. Drtivá většina peněženek po odeslání kryptoměny zobrazuje uživateli txid dané transakce. Transakci je také možné vyhledat v block exploreru (vyhledávači v blockchainu) dané měny.

Po vyhledání veřejného klíče v block exploreru najdete záznam všech vašich transakcí včetně jejich TXID.

TXID je unikátní znak, například: 1c12443203a48­f42cdf7b1acee5b4b1c1fed­c144cb909a3bf5ed­bffafb0cd204

Každá kryptoměna je postavena na svém vlastním blockchainu, který v sobě zaznamenává transakce uživatelů. Blockchainy mezi sebou nejsou kompatibilní. Zaslání BTC na veřejnou adresu v blockchainu Litecoinu povede k nezvratné ztrátě bitcoinů.

Výjimkou jsou platformy, jako Ethereum či EOS. Ty slouží pro zjednodušenou tvorbu tokenů na dané síti. Nativní tokeny však lze opět posílat pouze na adresy v dané síti – Ethereum podporuje více tokenů, ale lze je posílat pouze na Etehereum blockchainu. Stále platí, že na Ethereum adresu nelze poslat BTC.

Tato webová stránka používá cookies ke zlepšení prohlížení webu a poskytování dalších funkcí. Více o cookies